Povinná distanční výuka zdaleka nevyhovuje všem. Zatímco jedni rodiče si systém pochvalují, jiní si stěžují, že většina požadavků škol je nereálná.

Jak zvládnou práci svou, když pracujete na home office a k tomu distanční výuku s dětmi, které neudrží dlouhodobě pozornost u počítače? Když se zeptáte, jaké máte úkoly nebo co jste probírali, zazní odpověď "nic" nebo "já nevím". A vás tahle odpověď nutí další hodinu zjišťovat, jaký vlastně mají úkol.  .


Jak můžete dětem s výukou pomoci?

Základem je váš klidný přístup. Vysvětlujte, proč je učení pro dítě důležité. Když už toho máte dost, protáhněte se spolu. Stačí pár nenáročných cviků a zlost a stres je pryč. Pomoci vám může i technika, kterou u nás v poradně využíváme. Říkáme mu  Delfín. Systém využívá nejnovějších poznatků z vědy - neurotechniky, která se v posledních letech velmi rychle rozvíjí.  Připraví dítě na cestu snadnějšího učení, celkového zklidnění a soustředění.

Systém pracuje na bázi zvukové frekvence a audiovizuální stimulace. To pomáhá dětem dosahovat nejlepších výsledků. Zklidnění a vyrovnání mozkových vln vyvolává zvýšenou pozornost a koncentraci. Tak mozek optimálně připraví na vnímání nových informací a jejich osvojení - tedy k učení.