Z tisku, rozhlasu a televize

________________________________________


Pár minut, které vás dostanou do dokonalé pohody

Odpočinek v dnešní uspěchané době už není lenost, ale nutnost. Jenže jak můžete odpočívat, když neustále nestíháte, jste ve stresu, hlavou se vám honí plno myšlenek, co jste nestihli nebo ještě musíte stihnout?

Když jsem před nedávnem dostala nabídku vyzkoušet si speciální masážní křeslo, kývla jsem s tím, že si prostě chvíli posedím, nechám si namasírovat záda a zase půjdu. Proč ne? Masáž je vždy příjemná. To jsem ovšem netušila, že nejde o jen tak ledajaké křeslo, ale o speciální metodu zvanou brainLight. Jak jsem se dočetla, díky ní člověk velmi intenzivním způsobem pocítí úplně novou situaci, dokonalou tělesnou a duševní pohodu.

Jak to probíhá?

Když se do křesla posadíte, zváží si vás a změří a po zádech vám sjedou skenovací válečky, které si načtou jednotlivé svaly na zádech podle toho, jakou vydávají teplotu. Každý sval totiž, pokud je nějak porušený, vydává určitou teplotu. A křeslo si na základě toho nastaví masáž, která je vhodná jen pro vás. Než samotná masáž začne, křeslo kolem vás nafoukne příjemné měkké polštářky a vaše svaly prohřeje.

Jak už jsem zmínila, tohle křeslo není jen tak obyčejné a masáž zdaleka není to jediné, čím je tato metoda zajímavá. Neoddělitelnou součástí jsou totiž speciální brýle, ve kterých blikají diody. Navíc dostanete sluchátka, ve kterých slyšíte mluvené slovo nebo relaxační hudbu. Kombinací příjemného světla, zvuku a mluveného slova se dostanete do překvapivě příjemného stavu tělesné a duševní pohody a zažijete maximální uvolnění. Měla jsem pocit, jako když se vznáším na obláčku a chvílemi jsem ani nevěděla, jestli ležím nebo sedím. A dokonce jsem na chvíli i usnula. Když relaxace končí, napadá mě to samé, co všechny, kteří metodu vyzkoušeli už přede mnou: To bylo krásné...

Nejen dokonalá relaxace

Je vědecky zjištěno, že mozek během dne pracuje většinu času v nejrychlejším, tzv. BETA rytmu, měřitelném pomocí EEG. Ladění programů relaxačního systému se zaměřuje na to, aby se uvedený mozkový rytmus převedl do uvolňujících Alfa, Delta nebo Teta oblastí. Faktor Alfa vln je základním příznakem duševního i tělesného uvolňování. "Po dvaceti minutách v křesle se tedy budete cítit stejně, jako kdybyste spali dvě hodiny. Dokonale si odpočinete a naberete síly," říká Mgr. Ivana Dlouhá z firmy Anavia, která relaxační systém objevila v zahraničí a rozhodla se ho přivézt i k nám.

"Mám psychicky náročnou práci, celý den ve stresu, špatně jsem spala, časté bolesti hlavy apod. Relax v křesle mě rychle z toho začarovaného kruhu vyvedl ven. Brzy jsem začala spát tvrdě celou noc, jsem plná energie a elánu po celý den, bolest hlavy zmizela a díky masážím mám protažené celé tělo," napsala o své zkušenosti s uvedenou metodou jedna z uživatelek Lenka K. Díky relaxaci a hladině Alfa vln budete i více vnímaví, kreativní, více si budete pamatovat. Proto je tato metoda jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se naučit snadno a rychle třeba cizí jazyky.

Konec bolestí zad

Čím dál víc lidí si dnes stěžuje na bolesti zad, pálící oči nebo zhoršování zraku. Všechny tyto potíže vznikají většinou špatným a jednostranným držením těla. Typickými příčinami bývá dlouhá práce na počítači, sezení před televizí nebo jízda v autě. I s tím si dokáže křeslo poradit. Nejprve vám uvolní zádové svalstvo lehkou masáží. I když máte během celé procedury stále zavřené oči, blikající světelné diody uvnitř brýlí přimějí vaše panenky, aby sledovaly optický jev. Simulovaným pohybem se tak posiluje oční nerv a při pravidelném používání se vám díky tomu může dokonce zlepšit zrak.

Delfínek pro děti

Relaxační systém působí velmi příznivě i na děti. Masážní křeslo v jejich případě nahrazuje velký plyšový delfín, ve kterém se dítě uvelebí a dostane světelné brýle a sluchátka. Děti si mohou vybrat k poslechu pohádku nebo hudbu, do sluchátek jim můžete pustit i vlastní nahrávku, například namluvit to, co se mají naučit. Celá aplikace trvá 15 - 40 minut a dětem pomůže lépe se učit, podporuje soustředění i klidný spánek, dokonce si poradí i s potížemi, které mají hyperaktivní děti. Proto je také systém využíván s velmi dobrými výsledky v pedagogicko-psychologických poradnách a školách.

Možná si říkáte, že takový luxus stojí hodně peněz. Pořízení křesla domů by bylo jistě ideálním řešením, ale nemusíte si ho kupovat domů. Pro své zaměstnance ho už pořídila řada firem, najdete ho například i v mnohých kosmetických salonech nebo lázních a hotelech. Můžete si vybrat z několika programů od 10 do 40 minut a zaplatíte za ně jen pár desítek korun.

                                                                                                            Petra Horáková - redaktorka

Říká se, že zdraví si za peníze nekoupíte. Ale můžete si ho nastavit ve své hlavě. Třeba právě pomocí uvedené metody. Tak proč to nezkusit? 

Příjemnou relaxaci si můžete domluvit na tel. 724 254 838.